آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

خواص خرمالو در بارداری ؟ آیا خوردن خرمالو در بارداری مضر است؟

خواص خرمالو در بارداری ؟ آیا خوردن خرمالو در بارداری مضر است؟

مصرف خرمالو , روشهای مصرف خرمالو , طبخ خرمالو

خرمالو به تقویت ایمنی بدن به علت وجود ویتامین C کمک می کند. آنها دارای یکی از بالاترین مقادیر اسید اسکوربیک (ویتامین C) در میان میوه های دیگر هستند به طوری که یک خرمالو تقریبا ۸۰٪ از نیاز روزانه این مواد مغذی را برای بدن فراهم می کند. ویتامین C سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند و تولید گلبول های سفید را افزایش می دهد که عامل اصلی برای بدن در مقابل عفونت های میکروبی، ویروسی و قارچی، و همچنین بدن خارجی یا سموم است.

خواص خرمالو در بارداری

خرمالو در مادران باردار هم باعث بالا رفتن ایمنی بدن شان می شود. هر چند خانمهای باردار در آخرین ماههای بارداری باید به خاطر عدم ابتلا به یبوست از مصرف آن خودداری کنند.


کمک به هضم راحت تر غذا

همانند بسیاری از میوه ها، خرمالو منبع خوبی از فیبر است که حاوی تقریبا ۲۰٪ نیاز روزانه در یک وعده غذایی است. فیبر، مواد غذایی را از طریق دستگاه گوارش جابجایی می کند و باعث افزایش ترشحات مناسب سیستم گوارشی می شود که به دنبال خود کاهش علائم یبوست و اسهال را به همراه دارد. به طور کلی، میوه های دارای فیبر بالا مثل خرمالو می تواند به سیستم گوارش شما کمک بزرگی کنند و از سرطان کولورکتال و دیگر بیماری های مشابه شما را محافظت کنند.

 


جلوگیری از رشد تومور

علاوه بر خواص آنتی اکسیدانی خرمالو که شانس ابتلا به سرطان را کاهش می دهند، می توانید خطر ابتلا به تومور را نیز با مصرف این میوه منحصر بفرد کاهش دهید. خرمالو حاوی اسید بتولینیک است که یک ترکیب ضد تومور اثبات شده است. این اسید می تواند با همراهی آپوپتوز باعث پوسیدگی تومورها و مرگ سلولهای بدخیم شود. و اگر شما قبلا تومور داشته اید، می توانید با مصرف خرمالو اندازه آن را کاهش داده و متاستاز سرطان را متوقف کنید.


جلوگیری از پیری زودرس

خرمالو غنی از تعدادی از ویتامین ها، به ویژه ویتامین A، بتا کاروتن، لوتیین، لیکوپن و کریپتوکسانتین است. این ویتامین ها به عنوان آنتی اکسیدان ها در بدن به منظور کاهش استرس اکسیداتیو و جلوگیری از نشانه های پیری زودرس، مانند چین و چروک، لکه های سنی، بیماری آلزایمر، خستگی، از دست دادن بینایی، ضعف عضلات و تعدادی از شرایط دیگر عمل می کنند.