برخي برده به دنيا مي آيند، ديگران برده مي شوند و باز عده اي به سوي برده داري جذب مي شوند.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

قیمت جدید هر کیلو تخم مرغ ۴۷ هزارو ۵۰۰ ریال و مرغ ۶۷ هزارو۵۰۰ ریال در بازار

قیمت جدید هر کیلو تخم مرغ ۴۷ هزارو ۵۰۰ ریال و مرغ ۶۷ هزارو۵۰۰ ریال در بازار

 اخباراقتصادی,خبرهای اقتصادی ,تخم مرغ

رییس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی، امروز (چهارشنبه) نرخ هرکیلوگرم تخم مرغ را ۴۷ هزار و ۵۰۰ ریال و مرغ را در خرده فروشی ها ۶۷ هزارو ۵۰۰ ریال اعلام کرد.

 به گزارش ایرنا، «مهدی یوسف خانی» امروز قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده در محل مرغداری ها را ۴۳ تا ۴۴ هزار ریال، کشتارگاه ۵۹ هزار و ۵۰۰ ریال، میدان بهمن ۵۸ هزار ریال، تحویل درب واحدهای صنفی ۶۱ هزار ریال و در بازار مصرف ۶۷ هزارو ۵۰۰ ریال است. همچنین هر کیلوگرم ران مرغ به نرخ ۵۷ هزار ریال به فروش می رسد.

** قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ ۴۷ هزارو ۵۰۰ ریال شد

به گفته رییس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران، امروز نرخ هر کیلوگرم تخم مرغ در محل مرغداری ها حدود ۴۰ هزار ریال، در واحدهای صنفی ۴۳ هزارو ۵۰۰ ریال و در خرده فروشی ها ۴۷ هزارو ۵۰۰ ریال است.

به گفته یوسف خانی تخم مرغ مارک دار با چهار درصد افزایش نسبت به قیمت های اعلامی عرضه می شود.

براساس نرخ های اعلام شده، قیمت هر شانه دو کیلوگرمی تخم مرغ با قیمت حدود ۹۵ هزارریال به فروش می رسد.

به گزارش ایرنا، پیش از این اعلام شده بود، بر پایه برآوردهای وزارت جهادکشاورزی در سال ۱۳۹۳ قیمت تمام شده هر کیلوگرم گوشت مرغ بین ۷۰ تا ۷۵ هزار ریال و تخم مرغ حدود ۴۰ هزار ریال است که به نظر می رسد عرضه این محصولات با نرخی بیش از نرخ تعیین شده اجحاف به تولید کنندگان ومصرف کنندگان است.

البته قیمت مرغ در خرده فروشی های سطح شهر اندکی تفاوت دارد و ممکن است با قیمت های بالاتری عرضه شود. بر پایه بررسی های میدانی، در برخی خرده فروشی های سطح شهر هر کیلوگرم مرغ به قیمت ۷۰ تا ۷۵ هزار ریال نیز به فروش می رسد.

اکنون هرشانه دو کیلوگرمی تخم مرغ نیز در خرده فروشی ها ۱۲۰ هزار ریال به فروش می رسد.

سالیانه بیش از دو میلیون و ۱۰۰ هزار تن گوشت مرغ در ۲۰ هزار واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه در کشور تولید می شود که بخش عمده این محصول در داخل به مصرف می رسد و سالیانه ۸۰ هزار تا ۱۰۰ هزارتن به بازارهای هدف صادر می شود.

قیمت جدید هر کیلو تخم مرغ ۴۷ هزارو ۵۰۰ ریال و مرغ ۶۷ هزارو۵۰۰ ریال در بازار